Jak być zawsze piękną i zdrową?

winogronaTakie pytanie zadaje sobie większość kobiet, dla których wygląd ma istotne znaczenie- więc co należy zrobić? odpowiedź jest prosta- odpowiednio się odżywiać. Należy pamiętać, że zawsze u podstaw pięknej cery, zgrabnej figury leży prawidłowe odżywianie.

Kobiety, które prowadzą nieregularny i niezdrowy styl życia, żywią się „fast foodami”, palą papierosy, lub nadużywają alkoholu, są bardziej narażone na występowanie cellulitu, i mają problemy z cerą. Przy długotrwałej niewłaściwej diecie dochodzi do niedoborów składników mineralnych i witamin co objawiać się może łamliwymi paznokciami, wypadaniem włosów, czy pękaniem kącików ust.

Aby temu zapobiec, powstrzymać proces starzenia oraz jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem warto już dziś poddać analizie i ocenie swój sposób odżywiania w Centrum Dietetyki. Pomożemy dobrać właściwą dietę, która zregeneruje, oczyści oraz usprawni funkcje organizmu. Przy dobrym odżywieniu włosy i paznokcie staną się mocniejsze, cera nabierze blasku, a my sami stajemy się pełni wigoru i chęci do życia.

Czy dietą można złagodzić objawy lub wyleczyć niektóre choroby skóry?

Badania dowodzą, że niektóre problemy skórne są związane z niewłaściwym sposobem odżywiania. Substancje chemiczne dodawane do żywności mogą bezpośrednio wpływać na zmiany chorobowe skóry, dotyczy to także nietolerancji pokarmowej- kiedy spożywanie nieodpowiednich produktów, wywołuje niekorzystne objawy chorobowe. W takich przypadkach, bez wprowadzenia właściwej diety eliminacyjnej samo leczenie dermatologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Do najczęstszych problemów związanych lub wywołanych nieprzestrzeganiem odpowiedniej diety należą:

  • świąd skóry
  • trądzik
  • wypryski na skórze
  • łuszczyca
  • pokrzywka